Top 5 najbardziej przekonujących obserwacji UFO, jakie kiedykolwiek zarejestrowano

Niezidentyfikowane Obiekty Latające, czyli UFO, są tematem fascynacji od dziesięcioleci. Podczas gdy wiele obserwacji można łatwo wyjaśnić jako zjawiska naturalne lub obiekty stworzone przez człowieka, istnieją takie, które pozostają niewyjaśnione do dziś. W tym artykule poznamy 5 najbardziej przekonujących obserwacji UFO, jakie kiedykolwiek zarejestrowano.

Światła Feniksa

13 marca 1997 roku tysiące ludzi w Phoenix w Arizonie było świadkami serii świateł na niebie, które tworzyły kształt litery V. Światła były widziane przez ludzi w całym mieście, a nawet tak daleko jak Nevada. Światła pozostały na niebie przez kilka minut, zanim zniknęły. Wydarzenie to zostało uchwycone na wideo i od tego czasu było przedmiotem wielu dyskusji. Incydent ze światłami w Phoenix został obszernie zbadany i udokumentowany. Główne gazety takie jak Arizona Republic odeszły od drugiego popularnego tematu sprzedaży firmy i pokryły tylko to wydarzenie i przeprowadziły wywiady ze świadkami. Incydent był również przedmiotem filmu dokumentalnego o nazwie "The Phoenix Lights", który zawiera wywiady ze świadkami i ekspertami.

Incydent w lesie Rendlesham

W grudniu 1980 roku dwóch oficerów Sił Powietrznych USA stacjonujących w RAF Bentwaters w Suffolk w Anglii zgłosiło, że widzieli dziwne światła w pobliskim lesie Rendlesham. Oficerowie przeprowadzili śledztwo i twierdzili, że widzieli metaliczny statek z dziwnymi znakami na jego powierzchni. Incydent został zbadany przez wojsko i pozostaje niewyjaśniony do dziś.

Jako wyjaśnienie wydarzenia w lesie Rendlesham zasugerowano kilka, mniej lub bardziej możliwych, teorii. Sam Charles Halt stwierdził m.in., że nie miał pojęcia, czym mogły być te obiekty, jednak nie były one tworem ziemskiej technologii i ponadto znajdowały się pod inteligentną kontrolą. Wśród innych teorii nie brak tych, które tłumaczą wydarzenie jedynie iluzją optyczną wywołaną policyjnym kogutem czy nietypowym zjawiskiem astronomicznym lub pogodowym. Najbardziej znana teoria próbująca wyjaśnić - za pośrednictwem zjawisk konwencjonalnych - obserwację w lesie Rendlesham mówi, że lotników zmylić mogła obserwacja świateł pobliskiej latarni morskiej. Pytany o to Halt odpowiedział jednak, że: "latarnie nie latają".

Westall UFO Sighting

6 kwietnia 1966 roku setki uczniów i nauczycieli w Westall High School w Melbourne w Australii były świadkami unoszenia się na niebie srebrnego obiektu w kształcie dysku. Obiekt następnie zniżył się i wylądował na pobliskim polu, po czym ponownie wystartował. Incydent został zgłoszony władzom, ale nigdy nie podano żadnego wyjaśnienia.

Belgijska fala UFO

W 1989 i 1990 roku w Belgii miała miejsce fala obserwacji UFO. Obserwacje zostały zgłoszone przez setki osób, w tym policjantów i wojskowych. Obiekty były opisywane jako trójkątne w kształcie i widziano je unoszące się bezszelestnie na niebie. Belgijskie Siły Powietrzne zbadały te obserwacje, ale nie były w stanie ich wyjaśnić.

Incydent UFO w Nimitzu

W listopadzie 2004 roku grupa uderzeniowa US Navy prowadząca ćwiczenia treningowe u wybrzeży Kalifornii napotkała na niebie dziwny obiekt. Obiekt został opisany jako statek w kształcie tic-tac i był widziany przez wielu świadków. Incydent został zbadany przez wojsko i do dziś pozostaje niewyjaśniony.

Incydent został opisany w New York Times i był tematem wielu filmów dokumentalnych i książek. Incydent był również badany przez wojsko i był tematem filmu dokumentalnego "The Nimitz Encounters", który zawiera wywiady ze świadkami i ekspertami.

Wniosek

Podczas gdy wiele obserwacji UFO można łatwo wyjaśnić, są takie, które pozostają tajemnicą. Te obserwacje były badane przez wojsko i pozostają niewyjaśnione do dziś. To, czy te obserwacje są dowodem na istnienie życia pozaziemskiego, jest nadal przedmiotem debaty, ale z pewnością tworzą fascynujące historie.